Masáže
O SLUŽBE

LYMFODRENÁŽNE

Rýchle odplavenie únavových a toxických látok, odstránenie opuchov. Ručná i prístrojová pomoc lymfatickému systému odtransportovať z tela všetky odpady. Často jediná metóda, ako sa zbaviť únavy a opuchov. Lymfodrenáž je považovaná za účinnú terapiu pri prevencii pred ťažkými ochoreniami.

REFLEXNÁ TERAPIA

Naštartuje zablokované liečebné sily organizmu. Diagnostikuje oslabenie orgánov už na energetickej báze, čím pomáha predchádzať ochoreniu. Zmierňuje a často úplne odstraňuje ťažkosti, priaznivo ovplyvňuje liečenie aj chronických chorôb.

 

BANKOVANIE

Ide o prikladanie sklenených baniek s nahriatym vzduchom. Táto veľmi stará metóda sa používa nielen na liečenie dlhodobých bolestí pohybového aparátu, ale aj na zmiernenie vnútorných ťažkostí. Priaznivo ovplyvňuje látkovú výmenu a v neposlednom rade stimuluje imunitu organizmu.

 

 

MASÁŽE PRE TEHOTNÉ ŽENY

Sú určené pre budúce mamičky, aby si oddýchli, uľavili preťaženému chrbtu, opuchnutým nohám. Je vhodná pre tehotné ženy s bolesťami chrbtice, zlým spánkom, so stuhnutým chrbátom a šijou. Masáž je príjemná, nakoľko je jemná, uvoľní stuhnuté svalstvo, pri pravidelnosti aj bolesť. Vykonáva sa v ľahu, pokiaľ bruško dovoľuje alebo na boku. Odporúčaná doba masáže je 30 – 40 minút.

 

AKUPRESÚRA

Tradičná čínska masáž tlakom – pôsobením na jednotlivé akupresúrne body. Akupresúra, takmer päťtisíc rokov stará čínska technika, je kombinácia masáže a akupunktúry, avšak namiesto ihiel sa používa silný tlak palcov a prstov na konkrétne body, čo prináša úľavu od bolesti pohybového aparátu, chrbtice, hlavy, kŕčov v lýtkach, syndróm nervóznych nôch a iné.

Kontraindikácie: nevhodná pre tehotné ženy, ľudí so závažnými poruchami krvného obehu, hemofíliou a vnútorným krvácaním.