Metabolic balance
O SLUŽBE

PROGRAM PRE ÚPRAVU METABOLIZMU

 

Chcete vedieť ako metabolic balance® funguje ?

 

Čo je to metabolic balance?

Metabolic balance je výživový program určený pre úpravu látkovej výmeny a telesnej hmotnosti. Bol vyvinutý lekármi a odborníkmi pre výživu na základe dlhoročných skúseností. S jeho pomocou môžete individuálne zmeniť Vaše stravovacie zvyklosti, jesť vyvážene a zdravo – a prispôsobiť Váš jedálny plán na mieru Vášmu metabolizmu. Základ tvorí osobný jedálny plán a individuálny zoznam potravín, ktorý je vyhotovený na základe Vašich aktuálnych laboratórnych výsledkov a osobných údajov o zdravotnom stave.

Prebieha v 4 fázach  a umožní Vám:

  • trvale vyriešiť Vaše problémy s hmotnosťou.
  • preventívne a celkovo podporiť Vaše zdravie.

 

Ako pôsobí metabolic balance ?

Váš individuálny jedálny plán spojí Vašu osobnú „telesnú chémiu“ s patričnou „chémiou potravín“ – v tele tak nastane nová metabolická rovnováha. Nielenže telu dodávate všetky zdravé a pre Vás potrebné živiny a minerálne látky, ale oveľa dôležitejšie je, že prímate presne tie živiny, ktoré Vaše telo potrebuje, aby sa látková výmena dostala do rovnováhy. Váš plán zohľadní Váš zdravotný a telesný stav a vzťahuje sa preto výlučne na Vás a Vaše údaje.

 

 

Prečo funguje metabolic balance ?

Váš plán si kladie za cieľ podporiť Váš zdravý metabolizmus a úpravu Vašej hmotnosti. Aby sa Vám to pokiaľ možno bez problémov a v dohľadnom časovom rozmedzí podarilo, je Vám k dispozicií špeciálne vyškolený certifikovaný poradca, ktorý Vás bude sprevádzať.

 

Ako docieli metabolic balance redukciu hmotnosti ?

Vďaka Vašemu individuálnemu jedálnemu plánu má Vaše telo k dispozícií všetky potrebné živiny. Potraviny se nevyberajú podľa obsahu kalórií, alebo podielu tuku, bielkovín a sacharidov. Jediné kritérium pre výber je pôsobenie daných potravín na látkovú výmenu a hormonálnu produkciu. Tým aktivujete zdravý metabolizmus a podporujete prirodzenú produkciu inzulínu. Za dodržania nových, jednoduchých pravidiel prípravy a prijímania potravín regulujete šetrne a trvale Vašu hmotnosť a posilňujete celkovú hormonálnu produkciu.

Akého zlepšenia zdravotných problémov môžem dosiahnuť?

Trvalý prechod na vyhovujúce a vyvážené stravovanie predchádza dlhodobo, predovšetkým v kombinácií s primeranou pohybovou aktivitou, civilizačným ochoreniam. Znovu obnovenie prirodzenej rovnováhy v stravovaní spôsobí súčasne i obnovenie Vašej zdravej telesnej (rovno)váhy. Súčasne podporujete výkonnosť a koncentráciu a zlepšujete celkovú energiu.
Výdatnejšie spíte, Vaša telesná i psychická sila narastá – cítite sa celkovo lepšie, plný energie a zdravia a je to na Vás aj vidieť. Pri dodržaní programu metabolic balance sa šetrne chráni svalová hmota a väzivo – odbúrava sa len tukové tkanivo, takže Vaša pokožka zostáva pevná a hladká.

 

V akom prípade by som sa mal/a programu metabolic balance zúčastniť ?

Účasť programu je zmysluplná a vhodná:

  • pokiaľ hľadáte trvalé riešenie problému s Vašou hmotnosťou a chcete zdravo schudnúť.
  • ak už máte zdravotné problémy, ktoré súvisia s nadváhou alebo nesprávnymi stravovacími návykmi, môžu to byť napríklad ochorenia  ako cukrovka typ-2, reuma, chronická migréna, vysoký krvný tlak, poruchy látkovej výmeny, alerie, intolerancie a mnoho ďalších.
  • ak chcete byť nezávisle na veku v dobrej forme a plný energie.